Mis on TED? | TEDxTallinn

Inspirational Persuasive Speech Topics

Mis on TED?

TED on iga-aastaselt toimuv sündmus, kuhu kutsutakse kõnelema maailma juhtivamaid mõtlejaid ja tegijaid, et nad jagaksid teistega seda, mis neid kõige enam sütitab.

„TED“ tuleb lühendatult sõnadest technology, entertainment, design – tehnoloogia, meelelahutus ja disain – kolm avarat valdkonda, mis aitavad ühiselt kujundada meie tulevikku. Õigupoolest hõlmab ettevõtmine laiematki teemaderingi, esitledes ideid, mis on olulised ükskõik millises valdkonnas. Osalejad on kutsunud TED-konverentse näiteks „totaalseks ajukümbluseks“ või „neljapäevaseks rännakuks tulevikku“. Paljudelt elualadelt pärinev publik – suurettevõtete juhid, teadlased, loomeinimesed, filantroobid – on peaaegu sama silmapaistev seltskond kui kõnelejad, kelle hulka on kuulunud Bill Clinton, Bill Gates, Jane Goodall, Frank Gehry, Paul Simon, Sir Richard Branson, Philippe Starck ja Bono.

Esmakordselt toimus TED 1984. aastal Californias, Montereys. 2001. aastal ostis Chris Andersoni mittetulundusühing nimega Sapling Foundation TED-i selle loojalt Richard Sail Wurmanilt. Viimastel aastatel on TED laienenud ja hõlmab ka rahvusvahelist konverentsi TEDGlobal, meediaalgatusi, nagu TED Talks ja TED.com, ning TED-i auhinda. TED 2010 teemal „Mida maailm praegu vajab?“ toimub 13. augustil 2010 Californias, Long Beachis, koos otseülekande-üritusega Californias, Palm Springsis.

Mis on TEDx?

Järgides TED-i tunnuslauset – „Ideed, mis väärivad jagamist“ – on TED algatanud programmi nimega TEDx.

TEDx on kohalik, iseseisvalt korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust. TEDx-üritus hõlmab ühtaegu TED-i kõnesid video vahendusel ja sõnavõtte elavas esituses, et tekitada süvitsiminevat diskussiooni ja suhtlust väiksemas grupis. Need kohalikud ja iseseisvalt organiseeritud üritused kannavad tunnusmärki TEDx, kus x = iseseisvalt korraldatud TED-üritus. TED-konverents annab TEDx programmi jaoks üldised suunised, kuid kõik TEDx-üritused on organiseeritud iseseisvalt.